Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
22.10.2021.

ВИ ОТКРИВАМЕ КОИ СЕ НАЈБАРАНИТЕ TERREX МОДЕЛИ ОВАА ЕСЕН

И оваа есен adidas Terrex моделите го пронајдоа патот до нашите гардеробери. Незаменливи се во есенските, а особено во дождливите денови, бидејќи Gore-Tex мембраната на горниот дел од патиката го штити стапалото од вода и влага, додека пак самата конструкција на патиките ви овозможува удобност при движењето. Во понудата на нашата нова колекција се издвоени посебни модели кои ви ги претставуваме во овој блог. Некои од моделите можете да ги пронајдете во нашите продавници, додека пак некои се достапни единствено online.

adidas TERREX SWIFT R2 GORE-TEX – машка outdoor hiking патика

adidas TERREX SWIFT R2 GORE-TEX се машки outdoor hiking патики со прилагодлив дизајн.

Наменети се да се носат во променливи услови. Овие патики се идеални за планински патеки. Лесната мрежа која се наоѓа на горниот дел од патиката е направена од синтетички материјал а, надополнета е со водоотпорна мембрана GORE-TEX која ви нуди оптимална заштита на стапалото.

Средниот дел на патиката е исполнет со пена EVA, што ви овозможува потполна удобност и комфор, додека ѓонот е направен од издржлива гума што одлично се прилагодува на разни подлоги и површини.

adidas Terrex Trailmaker – патики за искусни планинари

Доколку веќе сте љубител на планинарењето, совршена поддршка за вашите нови потфати можете да ја пронајдете во adidas Terrex Trailmaker моделот. Тие се лесни, што ви овозможува брзо и непречено движење, без чувство на тежина во пределот на нозете. Обликувани се така што ви овозможуваат повеќе простор во предниот дел на стапалото и дополнително се зајакнати со ЕVA пена. Овие патики ќе ви овозможат стабилност при чекорење по долги патеки. Она поради што adidas Terrex Trailmaker патиките се совршен избор за оваа сезозна се горниот дел кој е изработен од издржлив материјал и гумениот ѓон кој обезбедува одлична тракција.

adidas TERREX AX3 GTR – патики за планинарење дизајнирани за сите временски услови

adidas TERREX AX3 GTX се машки патики за планинарење дизајнирани за сите временски услови. Тие ви нудат поддршка во сите спортски авантури и одговараат на сите ваши предизвици. Овие патики се многу удобни, издржливи и лесни, и нема да ви создаваат чувство на тежина во текот на целиот ден. Современиот дизајн е комбиниран со врвни перформанси и квалитет.

Дождот и лошите временски услови не се никаков проблем. Горниот дел од патиките е изработен од мрежа и синтетички материјал и е исклучително отпорен на оштетување. Мембраната GORE-TEX помага да ги одржувате нозете суви, а структурата на мрежата овозможува постојана циркулација на воздухот. Гумениот ѓон добро се прилагодува на нерамен терен. Лесната пена EVA носи дополнителна удобност и стабилност. Овие патики се врвен избор за сите оние кои се љубители на планинарење, но и на долгите прошетки во природата.

adidas TERREX HYPERHIKER детски патики

Комбинацијата од лесна конструкција и водоотпорниот, текстилен горен дел на овие патики се гаранција за сигурност и заштита од влагата и влажните терени. Иако иницијално се наменети за деца, овие патики можат да ги носат и жени, со оглед на тоа дека се достапни во големини од 28 до 40.

adidas Terrex Hyperhiker патиките за планинарење имаат Traxion гумен ѓон кој е предвиден за сите подлоги и одлично се прилагодува на секоја површина. Горниот дел е направен од текстилен материјал кој е издржлив и ви овозможува лесно одржување. Овие патики ѝм ја дадат неопходната поддршка на вашите стапала. Имаат едноставен систем на врзување и синтетичко зајакнување кое овозможува заштита од калта. Достапни се и во продавниците и на нашиот online shop.

Се надеваме дека помеѓу нашите предлози ќе ги пронајдете своите фаворити. Доколку сеуште не се одлучивте, погледнете ги сите модели и величини на Terrex патиките кои се достапни во нашата понуда. Купете ги во нашите продавници или нарачајте ги online.

Тимот на Sport Reality

Trenutno nema komentara