NAVIGARE – МЕШАВИНА НА ИНОВАТИВЕН СТИЛ И ИТАЛИЈАНСКА КУЛТУРА

Новости
23.05.2019.

Горделивиот италијански вкус на брендот Navigare оваа пролет ни претставува потполно нов и иновативен дизајн на патики за мажи, кои се мешавина на непогрешлив стил и препознатливата италијанска култура.                  

Оваа сезона, поимот стил е споен со полезноста. Претставен е преку одбрани парчиња обувки кои се наменети да служат на сите потреби кои ги наметнува брзиот начин на живот. Моделите се замислени да станат дел од гардеробата на мажи кои го балансираат својот секојдневен живот со професионалните обврски. Без разлика дали е на одмор или на бизнис состанок, на вечерно излегување или на викенд надвор од градот, со овие патики мажот може да биде сигурен во својот изглед во било која ситуација.

Зошто да го одберете токму Navigare?

Вистински, адекватни, точни...се функции кои секогаш ги претставува овој бренд. За оние кои сакаат да бидат опуштени, вклопувајќи се во секоја ситуација со доза на стил. Navigare креира приказна со јасна порака која не е само објект туку настојува да се издвои од останатите.

Navigare го карактеризираат врамнотеженост, висока класа и италијанска традиција. Новата колекција на патики за мажи во целост ја отсликува оваа мешавина на стил и препознатлива култура.

Navigare колекцијата може да ја најдете во продавниците на Sport Reality или во нашиот online shop.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

05.
May.
2020.
Новости
Sport Reality ги информира сите љубители на спортската облека и обувки дека повторно можат да ги посетат некои од нашите продавници и уживаат во купувањето н...
15.
Apr.
2020.
Новости
о пресрет на топлите денови, Sport Reality ги носи најинтересните модели на добро познатите брендови како што се adidas, Puma, New Balance, Lonsdale, Slazeng...
string(0) ""
string(0) ""