КЛАСИЧНИТЕ ПАТИКИ И ОБЛЕКА ОД NIKE КАКО ДЕЛ ОД СЕКОЈДНЕВИЕТО

Новости
31.05.2019.

Новата колекција на Nike која од неодамна е достапна во продавниците на Sport Reality е инспирирана од летото и сонцето. Со својата едноставност веднаш ги освои трендсетерите ширум светот.

Без разлика дали станува збор за вечерна забава, плажа или урбана градска авантура, вистинската облека и патики треба ја истакнат твојата посебност. Со оваа идеја како водилка Nike ни ја претставува новата колекција која добро се вклопува во секаков стил: спортски, елегантен или урбан. Како резултат на тоа, колекцијата се карактеризира со минимализам, едноставност и класични парчиња.

Благодарение на материјалите кои се користени при изработка на новата колекција, сите парчиња облека обезбедуваат добра проветреност за жешките летни денови, а минималистичките линии и храбрите бои ги прават моделите одличен избор за било која прилика.

Моделите од новата колекција на Nike може да ги погледнете ТУКА.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

05.
May.
2020.
Новости
Sport Reality ги информира сите љубители на спортската облека и обувки дека повторно можат да ги посетат некои од нашите продавници и уживаат во купувањето н...
15.
Apr.
2020.
Новости
о пресрет на топлите денови, Sport Reality ги носи најинтересните модели на добро познатите брендови како што се adidas, Puma, New Balance, Lonsdale, Slazeng...
string(0) ""
string(0) ""