Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за сите нарачки над 900 денари
22.07.2019.

НАЈДИ ИНСПИРАЦИЈА ВО ЛЕТНИОТ ADIDAS СТИЛ ОВА ЛЕТО

Склад на класика и автентичност е најдобриот начин кон креирање на сопствен уникатен стил, а Adidas ова лето ни претставува модели на патики за девојки кои се токму таков израз на индивидуалност и единственост.

Едно од основните правила кога станува збор за патиките како неизоставен дел на секој outfit е всушност и тоа дека тие мора да бидат ваша инспирација за вонвременска модерна комбинација во секоја ситуација.

adidas Farm Rio Questar патиките за девојки со својот впечатлив, тропски дезен и комфорен дизајн ќе ги поместат границите како за спортските, така и за секојдневните урбани активности во кои денот станува неиздржлив доколку немате удобни обувки.

Отсликувајќи ја бразилската култура со разиграниот принт и со добро познатите перформанси на adidas со сигурност ќе станат хит на ова лето и ќе дадат конечен печат на вашиот стајлинг.

Обложени со меки Cloudfoam перничиња, тие ќе го впијат секој ваш чекор и ќе ви овозможат беспрекорна леснотија во секое движење.

Со својот необичен дизајн, adidas Farm Rio Advantage патиките потсетуваат на некои постари трендови и носат одлична освежувачка варијација на вашиот летен outfit. Креирани како lifestyle патика, тие лесно ќе се прилагодат на секоја летна комбинација, без разлика дали станува збор за спортска или малку поелегантна варијанта.

Лесното горниште од текстил ќе им го пружи потребното проветрување на вашите стапала, а плишаната внатрешност на стапката ги прави патиките извонредно удобни за долготрајно носење.

Сигурни сме дека секоја девојка ќе може да се пронајде во новата колекција на adidas, а моделите од оваа линија веќе се достапни во продавниците на Sport Reality и во online shop.

Остави коментар

Trenutno nema komentara
string(0) ""
string(0) ""