Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за сите нарачки над 900 денари
25.09.2019.

НОВА REEBOK КОЛЕКЦИЈА ЗА ОНИЕ КОИ САКААТ ДА БИДАТ ПОИНАКВИ!

Новата Reebok колекција за есен/зима 2019 година е креирана за оние кои се поинакви и кои сакаат да се издвојат. Sport Reality, како и претходните сезони, носи неколку нови модели за возрасни кај кои удобноста е приоритет, но не изостанува и атрактивниот trendy look.

Интересниот Reebok Royal Glide за мажи и жени оваа сезона доаѓа во издание кое е направено од мека кожа која обезбедува додатна удобност при одењето, а дизајнот на низок зглоб додатно допринесува за лесно чекорење. Ултра лесниот EVA среден ѓон ги апсорбира ударите и го ублажува одбивањето од земјата при одење, а додатна издржливост на патиките им дава надворешниот слој на гума. Минималистичкиот дизајн допринесува овие патики да се комбинира со скоро сите модни комбинации.

Кога се во прашање детските модели, Reebok и оваа година го има класичниот Classic Jogger модел, иконата на ретро дизајнот. Добро познатата мрежа на перничиња прилагодена е за детските стапала. Лесно се облекуваат па затоа родителите ги обожаваат. Безвременските бои се тука да дадат печат на целата колекција.

Сите артикли од новата колекција може да ги погледнете ТУКА.

Остави коментар

Trenutno nema komentara
string(0) ""
string(0) ""