ADIDAS ЈА ПРЕТСТАВИ LIFESTYLE КОЛЕКЦИЈАТА ИНСПИРИРАНА ОД 90-ТИТЕ

Новости
10.10.2019.

Новата линија носи со себе смели и уникатни примероци, ретро спортски детали во комбинација со колоритни и впечатливи бои.

Adidas ни ја претставува новата lifestyle колекција за есен/зима која изобилува со возбудлива и иновативна понуда „streetwear“ облека и обувки, а единствениот тренди стил кој ја поврзува модата и спортот со сигурност ќе ги воодушеви своите верни следачи.

Во оваа колекција посебно се издвојува облека инспирирана со урбан стил, маици во класични бои и предимензионирани исписи, како и патики кои дополнителни го ‘оживуваат’ познатиот adidas ретро стил, а целата колекција го обедини и зимското расположение преку модели со долги ракави, со внимателно одберени материјали за ладното време кое доаѓа.

Акцентот е ставен на машките и женски тренерки, маици, дуксери со класични црни, бели и тегет тонови, меѓутоа целата колекција е освежена и со многу впечатливи жолти и бордо нијанси.

‘Гломазните’ модели на патики и оваа сезона се во тренд кога се во прашање street style комбинациите. Моделите од новата adidas колекција може да се комбинираат со фармерки, женско одело, па и со вечерни фустани. Секој од новите adidas модели се надоврзува на трендовите од 90-тите години, а за инспирација е искористена асоцијација од големи удобни кошаркарски примероци. Првично на тоа потсетува висината, меѓутоа и самата гломазност на моделот, во кој ќе уживаат сите обожаватели на доминантни модни додатоци.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

09.
Jul.
2020.
Новости
Без оглед дали останувате во своите домови или патувате на некоја дестинација, новата Sport Reality колекција ги носи најудобните модели за ова лето.
05.
May.
2020.
Новости
Sport Reality ги информира сите љубители на спортската облека и обувки дека повторно можат да ги посетат некои од нашите продавници и уживаат во купувањето н...
string(0) ""
string(0) ""