Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за сите нарачки над 900 денари
18.10.2019.

ОТКРИЈ ЈА НОВАТА ДИМЕНЗИЈА НА ДЕНЕШНИЦАТА ВО NIKE EXPLORE STRADA МОДЕЛИТЕ

Безвременскиот бренд Nike и оваа сезона се погрижи за твојот стајлинг до најмалите детали, и ги помести границите на удобноста и урбаниот дизајн претставувајќи ги новите Nike Explore Strada патики за мажи.

Иако со класичните lifestyle модели се поврзуваат веќе видени и секојдневни модели, Nike Explore Strada открива нова димензија на денешницата. Истенчените линии на ѓонот и издржливиот горен дел од текстил се спој кој овозможува вонсериска удобност и лежерен изглед.

Дизајнирани во црна и црно-бела боја, со препознатливото Nike лого ќе направи да се почувствуваш подготвен во секој момент, и за секојдневните обврски и за вечерните забави.

Во средината е имплементирана гумена влошка како и воздушни перничиња за перфектна стабилност и удобност при движење. Идеални се за есенските комбинации со впечатливи бои, бидејќи нивниот едноставен дизајн дозволува да си играте со сите нијанси.

Nike Explore Strada патиките ќе ја инспирираат машката популација на километри долги и беспрекорни прошетки. Моделите се достапни во продавниците на Sport Reality и на нашиот online shop.

Остави коментар

Trenutno nema komentara
string(0) ""
string(0) ""