ВРЕМЕ Е ДА ЈА ИЗБЕРЕШ СВОЈАТА WINTRO ЈАКНА

Новости
02.12.2019.

Sport Reality и оваа сезона ве подготвува за ладните денови кои доаѓаат. Понудата на зимски Wintro јакни и оваа година е разновидна, а оние кои имале прилика да ги пробаат, тврдат дека овие модели се едноставно MUST HAVE.

Потенцирајќи го квалитетот, мембранските Wintro јакни се најпрвин осмислени да бидат добар изолатор од надворешни услови како што се ветер, дожд, сонце, влага, студ, а притоа посебно се обрнува внимание на вентилацијата на јакната. Wintro јакните кои имаат ознака 3.000 mm добро ги поднесуваат лошите временски услови па со нив без проблем можете два или три часа слободно да бидете изложени на дожд. За рекреативни активности на отворено Wintro јакните се идеален избор бидејќи тие ќе го одржат вашето тело суво а од другастрана одлично “дишат” и ќе бидат прикладни за најладните денови од годината.

Wintro посебно внимава на трендовите, т.е новата колекција покрај јакни има и ски панталони и аксесоари со модерен дизајн. Секое парче од колекцијата поседува внимателно осмислен детал како што се ракавици, капи или внатрешни заштити од снег. Многу луѓе Wintro  јакните ги сметаат за добитна комбинација, спој на квалитет и поволни цени.

Новите Wintro јакни може да ги погледнете ТУКА.

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

09.
Jul.
2020.
Новости
Без оглед дали останувате во своите домови или патувате на некоја дестинација, новата Sport Reality колекција ги носи најудобните модели за ова лето.
05.
May.
2020.
Новости
Sport Reality ги информира сите љубители на спортската облека и обувки дека повторно можат да ги посетат некои од нашите продавници и уживаат во купувањето н...
string(0) ""
string(0) ""