Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2490 ден.
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas

adidas DURAMO SL

Код на производ: FY6681
adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни за кардио и тренинг во теретана или во природа. Тие се многу лесни и овозможуваат голема удобност. Подетално
3.388 MKD
3.388 MKD
3.049 MKD
Заштеда: 339 MKD
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7 40.5 25.5
 • 8 42 26.5
 • 8- 42.5 27
 • 9 43.5 27.5
 • 9- 44 28
 • 10 44.5 28.5
 • 10- 45.5 29
 • 11 46 29.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За возрасни

adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни за кардио и тренинг во теретана или во природа.

Тие се многу лесни и овозможуваат голема удобност.

Тие се карактеризираат со издржлива мрежа што овозможува циркулација на воздухот, но и модерни детали кои внесуваат елеганција во вашиот спортски стил.

Горниот дел е дизајниран за да овозможи слободно движење на стапалото при странични поместувања и постојани промени на брзината.

Технологијата Lightmotion на средниот ѓон го омекнува секој допир на стапалото со површината, обезбедувајќи совршена удобност, додека издржливиот ѓон Adiwear ви овозможува да ги носите овие патики подолго време.

Благодарение на внатрешната влошка OrthoLite®, ќе уживате во совршен комфор и врвни перформанси.

Спецификации:

 • Машки патики за трчање
 • Мрежа со модерни детали
 • Обложување со текстил
 • Издржлив ѓон Adiwear
 • Lightmotion технологија на средниот ѓон
 • Влошка OrthoLite®
 • Боја: сина
 • Шифра на артикл: FY6681
Големина ЕУ големина Големина во cm
6 39.5 24.5
6- 40 25
7 40.5 25.5
7- 41.5 26
8 42 26.5
8- 42.5 27
9 43.5 27.5
9- 44 28
10 44.5 28.5
10- 45.5 29
11 46 29.5
11- 46.5 30
12 47.5 30.5
12- 47.5 30.5
13 48.5 31.5
13- 49.5 32
14 50 32.5
14-
15

Остави коментар

Trenutno nema komentara
ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.

 

Повеќе за Sport&Bonus програмата.

Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

Повеќе за Условите за купување.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Патики S24053
1.588 MKD
Големина
4K
4-K
5K
5-K
6K
6-K
7K
7-K
8K
8-K
9K
9-K
10K
10-K
11K
11-K
12K
12-K
13K
13-K
Sačuvano u omiljne
Патики FZ3510
2.488 MKD
Големина
10K
10-K
11K
11-K
12K
12-K
13K
13-K
1
1-
2
2-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
Sačuvano u omiljne
Патики S24050
1.888 MKD
Големина
10K
10-K
11K
11-K
12K
12-K
13K
13-K
1
1-
2
2-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
Sačuvano u omiljne
Патики S24059
1.588 MKD
Големина
4K
4-K
5K
5-K
6K
6-K
7K
7-K
8K
8-K
9K
9-K
10K
10-K
11K
11-K
12K
12-K
13K
13-K
Помош