Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2490 ден.
adidas GRAND COURT BASE
adidas GRAND COURT BASE
adidas GRAND COURT BASE
adidas GRAND COURT BASE
adidas GRAND COURT BASE
adidas GRAND COURT BASE
adidas GRAND COURT BASE
adidas GRAND COURT BASE
adidas GRAND COURT BASE
adidas GRAND COURT BASE
adidas

adidas GRAND COURT BASE

Код на производ: FW0810
3.088 MKD
3.088 MKD
2.470 MKD
Заштеда: 618 MKD
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3- 36 22
 • 4 36.5 22.5
 • 4- 37.5 23
 • 5 38 23.5
 • 5- 38.5 24
 • 6 39.5 24.5
 • 6- 40 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Женски
Намена Тенис
Бренд adidas
Возраст За возрасни

adidas GRAND COURT BASE се женски патики со ретро стил од тениските терени.

Тие беа инспирирани од моделите на adidas од 70-тите години и подобрени за да ги задоволат современите стандарди на удобност.

Горниот дел е изработен од синтетичка кожа. Елегантниот изглед е надополнет со карактеристични adidas линии и перфорации одвнатре. Влошката од пена EVA обезбедува меко чувство на секој чекор.

Овие женски патики се комбинација од удобност и вистинска спортска елеганција.

Спецификации:

 • Женски патики - lifestyle 
 • Плиток профил / врзување
 • Горен дел од синтетичка кожа
 • Обложување со текстил
 • Гумен ѓон
 • EVA влошка
 • Боја: бела / виолетова
 • Код на производ: FW0810
Големина ЕУ големина Големина во cm
3 35.5 21.5
3- 36 22
4 36.5 22.5
4- 37.5 23
5 38 23.5
5- 38.5 24
6 39.5 24.5
6- 40 25
7 40.5 25.5
7- 41.5 26
8 42 26.5
8- 42.5 27
9 43.5 27.5
9- 44 28
10 44.5 28.5
10- 45.5 29
11 46 29.5
11- 46.5 30
12 47.5 30.5
12- 48 31

Остави коментар

Trenutno nema komentara
ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.

 

Повеќе за Sport&Bonus програмата.

Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

Повеќе за Условите за купување.

Помош