Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2490 ден.
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K
adidas

adidas TERREX HYPERHIKER LOW K

Код на производ: FV5216
adidas TERREX HYPERHIKER LOW K се детски outdoor патики кои ги спремаат децата истражувачи за авантури во природата. Текстилниот и синтетичкиот горен дел е обложен со водоотпорна ткаенина GORE-TEX, која исто така може да дише. Подетално
3.088 MKD
3.088 MKD
3.088 MKD
Заштеда: 0 MKD
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
  • 2- 35
  • 3- 36
  • 4 36.5
  • 4- 37.5
  • 5 38
  • 5- 38.5
  • 6 39.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)

adidas TERREX HYPERHIKER LOW K се детски outdoor патики кои ги спремаат децата истражувачи за авантури во природата.

Текстилниот и синтетичкиот горен дел е обложен со водоотпорна ткаенина GORE-TEX, која исто така може да дише.

Мрежата овозможува постојана циркулација на воздухот, а рефлектирачките линии овозможуваат подобра прегледност.

Гумениот ѓон Traxion добро се прилагодува на различни површини, особено во неповолни временски услови.

Спецификации:

•Детски outdoor патики

•Класично врзување

•Горен дел: текстил, синтетика

•Водоотпорна постава GORE-TEX

•Гумен ѓон Traxion

•Боја: црна

•Шифра на артикл: FV5216

Големина ЕУ големина Големина во cm
10K
10-K
11K
11-K
12K
12-K
13K
13-K
1
1-
2
2-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-

Остави коментар

Trenutno nema komentara
ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.

 

Повеќе за Sport&Bonus програмата.

Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

Повеќе за Условите за купување.

Помош