Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas

adidas ESSENTIALS

Код на производ: GK9651
adidas ESSENTIALS TRACKSUIT се машки тренерки со едноставен дизајн што можете да ги носите секој ден. Горниот дел е стандарден крој со патент по целата должина. Дознај повеќе
4.388 MKD
4.388 MKD
4.388 MKD
Заштеда: 0 MKD
Извести ме за попуст

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 5 M 174
 • 7 L 186
 • 8 L 192
 • 6 M 180
 • 9 XL 198
 • 10 XL 204
 • 4 XS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Тренерка
Основна поделба Текстил
Пол Машки
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За возрасни

adidas ESSENTIALS машката тренерка се навраќа на раните денови на хип-хоп стилот и винтиџ спортската облека со препознатливи adidas пруги и исправена крагна. Ткаенината од која е направена тренерката е мека, удобна и доволно издржлива за да ги испрати сите ваши планови во текот на денот.. Горниот дел од тренерката се одликува со обичен крој, има подигната крагна и патент. Изработен е од рециклиран полиестер, што е последица на посветеноста на adidas да користи рециклиран материјал секаде каде што е можно до 2024 година. Има странични џебови за чување на вашите ситници. Ретро стилот на оригинален начин го нагласува вашиот моден вкус и спортски дух. Вакво безвременско парче гардероба, изработено од квалитетен материјал, секогаш е добро да го имате во гардеробата.
Спецификација:

 • Машка тренерка – lifestyle
 • adidas лого
 • Странични џебови
 • Материјал: 100% рециклиран полиестер

 • Големина ЕУ големина Големина во cm
  5 M 174
  7 L 186
  8 L 192
  6 M 180
  9 XL 198
  10 XL 204
  4 XS
  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


  Повеќе за Sport&Bonus програмата.

  Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

  Повеќе за Условите за купување.

  Слични производи

  Помош