Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
07.07.2022.

ВИ ГИ ПРЕТСТАВУВАМЕ ФАВОРИТИТЕ ОД НАЈНОВАТА КОЛЕКЦИЈА НА КОИ НЕ ЌЕ МОЖЕТЕ ДА ИМ ОДОЛЕЕТЕ

Конечно дојде убавото време кое сите долго го чекавме. Веќе ја спакувавме слоевитата облека и сега уживаме во лесните летни комбинации.

Sport Reality ви ја претставува новата колекција, која според сите проценки, ќе се издвојува од останатите. Претходните сезони ги слушавме сите ваши желби и се потрудивме ова лето во нашата понуда да ги најдете вашите омилени модели од асортиманот на светски познатите брендови.

Како и секогаш, тука се маиците, шорцевите, папучите, спортските фустани, дуксерите, долен дел на тренерки – кои можете лесно да ги комбинирате со останатиот дел од вашата гардероба и да уживате носејќи ги без разлика дали се рекреирате или релаксирате.

Подоле, ги издвоивме нашите фаворити од најновата летна колекција кои можете да ги пробате во нашите продавници или нарачате online.

МАШКИ МАИЦИ СО ВЕСЕЛИ БОИ

Ефективни бои, памучни и лесни материјали – ова се основните критериуми при изборот на маици со кратки ракави кои се незаменлив дел од сите комбинации во текот на летото. Покрај класичните модели, кои се најчестиот избор на мажите – оваа сезона како фаворити ги издвоивме и маиците со ефективни бои. Внесете бои во вашите секојдневни комбинации и сигурни сме дека вашиот стил нема да остане незабележан.

Нашите фаворити се прилагодени на сите стилови. Одлично се вклопуваат со шорцеви, долен дел на тренерки или класични фармерки.

Комплетната понуда на маици со кратки ракави за мажи погледнете ја тука.

ЖЕНСКИ ФУСТАНИ ЗА ТОПЛИТЕ ЛЕТНИ ДЕНОВИ

Ова лето ни престојат топли денови со високи температури. Конечно може да носите лесни памучни фустани од светски познати брендови со упадливи бои и класични – црни и бели. Идеални се и лесни за комбинирање и поради тоа се наоѓаат во листата на нашите фаворити. Изберете го вашиот омилен спортски фустан со материјал кој ќе ви овозможи удобност во топлите денови.

НАЈПОПУЛАРНИ МАШКИ ПАПУЧИ

Ова лето, не го пропуштајте одличниот избор на машки папучи кои ќе ги задоволат и најпребирливите вкусови – без разлика дали преферирате неутрални бои или ефективни дизајни. Без разлика дали ги носите на базен, плажа или во релаксирачки активности – сигурни сме дека ќе уживате во нивната практичност и удобност. Можете да ги најдете во нашите продавници или да нарачате online, затоа што летото само што започна.

НАЈПОПУЛАРНИ ЖЕНСКИ ПАПУЧИ

Ги ставаме дамите на тешка задача ова лето. Како да изберете само еден пар папучи од нашата најнова колекција? Црни, бели, пастелни, со светки, машни, со „3 црти“ или со „swoosh“ – изборот е на вас. Разнобојни или еднобојни, со детали или без – за кои било женски папучи да се одлучите – ќе одговараат на вашиот стил и нема да погрешите.

Ова се нашите фаворите за оваа сезона, а вие изберете го вашиот омилен пар папучи (или повеќе, ако ви е тешко да се одлучите само за еден пар)

Комплетната летна понуда е достапна во продавниците на Sport Reality. Погледнете ја во најблиската продавница или нарачајте online.

 

Тимот на Sport Reality