Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
17.
May
2024
Новости

Вистинско време е да ја освежите вашата гардероба со нови атрактивни, а пред се удобни парчиња од новата Sport Reality колекција и да се подготвите за пролетна рекреација.

Дознај повеќе
04.
Mar
2024
Новости

Дали знаете дека името ASICS всушност доаѓа од латинската кратенка "anima sana in corpore sano" што значи во здраво тело здрав ум?

Дознај повеќе
10.
Jan
2023
Новости

Четврток, 12 декември во Кичево, Sport Reality ја отвора својата 16-та продавница во Македонија.

Дознај повеќе
09.
Dec
2022
Новости

Sport Reality ја отвора својата 14-та продавница во Македонија!

Дознај повеќе
07.
Jul
2022
Новости

Under Armour е препознатлив бренд за опрема за тренинг, кој својата понуда ја базира на квалитетни и атрактивни модели за сите типови на спортски активности.

Дознај повеќе
07.
Jul
2022
Новости

Конечно дојде убавото време кое сите долго го чекавме. Веќе ја спакувавме слоевитата облека и сега уживаме во лесните летни комбинации.

Дознај повеќе
16.
Mar
2022
Новости

Шопингот треба да претставува уникатно искуство и затоа комплетно го трансформиравме Sport Reality во ГТЦ во модерна и моќна спортска продавница.

Дознај повеќе
12.
Nov
2021
Новости

Во Skopje East Gate Mall се отвори најголемиот и најдобриот SPORT REALITY!

Дознај повеќе
22.
Oct
2021
Новости

Време е најбараните adidas Terrex модели оваа есен да го пронајдат своето место во вашите гардеробери.

Дознај повеќе
29.
Jul
2021
Новости

Време е да ја збогатите вашата листа на семејни активности со нови авантури. Погледнете ги предлозите што ги имаме за вас ова лето.

Дознај повеќе
20.
May
2021
Новости

Искористете ги одличните попусти од 20% до 60% на над 1.000 одбрани производи.

Дознај повеќе
19.
May
2021
Новости

Од четврток, 20 Мај во Струмица ќе биде присутен еден од најдобрите спортски ланци во регионот.

Дознај повеќе
02.
Apr
2021
Новости

Супер пролетна ПРОМОЦИЈА во SPORT REALITY што едноставно не смеете да ја пропуштите.

Дознај повеќе
04.
Mar
2021
Новости

Купете подароци за 8-ми Март на време! Ова се нашите предлози за Денот на жената.

Дознај повеќе
03.
Mar
2021
Новости

Ви претставуваме дуксери и тренерки од нашата нова колекција кои ќе ги заменат вашите досега омилени модели.

Дознај повеќе
15.
Feb
2021
Новости

Oваа сезона Sport Reality подготви нова понуда за своите купувачи. Само во нашите продавници, оваа пролет, можете да ги најдете најновите модели на брендот Sergio Tacchini.

Дознај повеќе
04.
Feb
2021
Новости

Седиш пред компјутер на работа, а потоа завршуваш со работа и продолжуваш да седиш? Време е да започнеш со овој тренинг наменет за сите луѓе кои поминуваат премногу време во седечка положба.

Дознај повеќе
04.
Jan
2021
Новости

Оваа 2020 година замина. Не беше лесно, таа нè научи да поставуваме приоритети и да се грижиме за себе и за другите. Во новата 2021 година, ве охрабруваме да си поставите цели што ќе ги постигнете во текот на годината.

Дознај повеќе
06.
Dec
2020
Новости

Започна сезоната на ВРЕДНИ НАГРАДИ со SPORT REALITY и VISA!

Дознај повеќе
03.
Dec
2020
Новости

Sport Reality со големо задоволство ги исвестува купувачите дека од 03 декември (четврток) во Палма мол продолжува во нова, поголема и подобрена продавница која нуди врвно шопинг искуство и досега најголем избор од најдобрите светски спортски брендови.

Дознај повеќе