Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
17.05.2024.

ВИ ГИ ПРЕТСТАВУВАМЕ ПРОЛЕТНИТЕ НОВИТЕТИ ОД SPORT REALITY ПОНУДАТА

Вистинско време е да ја освежите вашата гардероба со нови атрактивни, а пред се удобни парчиња од новата Sport Reality колекција и да се подготвите за пролетна рекреација.


KRONOS ПАСТЕЛНА КОМБИНАЦИЈА ЗА ЖЕНИ

Сончевите денови кај сите од нас будат желба да внесеме посветли бои во нашиот аутфит. Kronos Ladies комплет тренерки во нежна розова нијанса се идеални за жените кои сакаат пастелни тонови. Заедно со овој комплет тренерки, ви ги препорачуваме патиките Kronos Carissa од новата женска колекција, кои одлично ќе го надополнат вашиот пролетен изглед.

 

ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА КЛАСИКАТА – LOTTO КОМБИНАЦИЈА ОД НОВАТА ЖЕНСКА КОЛЕКЦИЈА

Од друга страна, за жените кои ја сакаат класиката, комплет црни тренерки е секогаш одличен избор.

Од новата женска колекција го издвојуваме Lotto дуксерот со патент, комплетиран со црн долен дел тренерка. Овој комплет ја следи линијата на телото притоа гарантирајќи удобност, затоа ви го препорачуваме како задолжителен дел од вашата гардероба оваа пролет. Со оваа тренерка можете лесно да ги комбинирате Lotto Madit патиките - и да уживате во пролетните прошетки и рекреации.

 

UNDER ARMOUR – КОМПЛЕТ ТРЕНЕРКИ ЗА МАЖИ КОИ ПРЕФЕРИРААТ ВПЕЧАТЛИВОСТ

За храбрите мажи, кои не се плашат да излезат од својата комфорна зона, оваа сезона ја извдојуваме маслинесто-зелената Under Armour KNIT тренерка. Деталите во црна боја ја прават оваа тренерка попривлечна за комбинирање - без разлика дали ќе се одлучите овие две парчиња облека да ги носите заедно или одделно како посебни парчиња - бидете сигурни дека покрај естетиката, вашиот стил ќе биде исполнет и со целосна удобност.

           

LOTTO КОМБИНАЦИЈА ЗА МАЖИ – УДОБНОСТ И КВАЛИТЕТ

Повеќето мажи претпочитаат црни долен дел тренерки, затоа ви ги претставуваме удобните и квалитетни Lotto Blocco долен дел тренерки од новата колекцијa. Од истата колекција го издвојуваме и дуксерот Lotto Blocco со качулка во зелена боја и зелени и бели елементи на дуксерот кои и даваат посебен печат на оваа комбинација.


Ако ги додадеме и Lotto NATE 2 патиките, чија боја одлично се совпаѓа со дуксерот, добивате тренди комбинација за оваа сезона. Оставаме на вас самите да се уверите во квалитетот и удобноста на овие парчиња.
 

 

Сите овие модели и многу други новитети од пролетната колекција за мажи и жени можете да ги најдете во продавниците на Sport Reality или да ги погледнете на нашата online страница.