ЛЕЖЕРЕН И ОПУШТЕН СТИЛ ОД ADIDAS КАКО НЕИЗОСТАВЕН ДЕЛ ОД СЕКОЈДНЕВИЕТО

Новости
11.06.2019.

Со голема сигурност може да се рече дека постојат денови кога секој сака да се чувствува комфорно и опуштено, но сепак да изгледа модерно и допадливо. Со новата летна колекција која оваа сезона ни ја претставува adidas тоа е лесно достижно. Моделите се инспирирани од идејата да понудат удобност со врвна технологија, како и урбан и модерен дизајн кој ќе ја воодушеви како женската, така и машката популација!

Едно од најпрактичните правила на летната мода е парчињата пред се да бидат комотни и изработени од квалитетни материјали погодни за целодневно носење, а моделите да бидат лесни и флексибилни. Воден од ова правило, adidas ни носи парчиња облека и обувки кои добро може да се вклопат и во секојдневниот стајлинг, без оглед на тоа дали станува збор за незадолжителни или повеќе официјални комбинации.

Разновидните модели скроени од воздушести материјали се идеални за жешките летни денови кои ни претстојат, а најдобро е што може да се носат во безмалку сите прилики благодарение на едноставниот и минималистички дизајн и јасните и ефектни бои.

Новата колекција на adidas можете да ја погледнете ТУКА.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

05.
May.
2020.
Новости
Sport Reality ги информира сите љубители на спортската облека и обувки дека повторно можат да ги посетат некои од нашите продавници и уживаат во купувањето н...
15.
Apr.
2020.
Новости
о пресрет на топлите денови, Sport Reality ги носи најинтересните модели на добро познатите брендови како што се adidas, Puma, New Balance, Lonsdale, Slazeng...
string(0) ""
string(0) ""