ПРИСТИГНА УРБАНАТА ADIDAS КОЛЕКЦИЈА

Новости
07.11.2019.

Лежерна спортска силуета во комбинација со lifestyle моменти, впечатливи бои и неодолив шарм се само некои од карактеристиките на урбаната и модерна колекција на adidas за оваа есен.

Како и претходните сезони, фокусот е на удобноста и лесните материјали, а не изостанува и атрактивниот модерен изглед кој ќе ви овозможи да бидете спремни за секоја прилика во рекордно време.

Од спортски активности до вечерни прошетки, adidas комбинира патики и маички, удобни тренерки и дуксери. Девојките кои сакаат невпечатливи парчиња, но и оние кои сакаат да се издвојуваат ќе ужуваат во широката понуда на облека и casual патики, идеални и за формални и за опуштени варијации.

Кога станува збор за детските модели, adidas оваа сезона ни носи мешавина од традиционален комфор и иновативен дизајн, кој на вашите најдраги ќе им обезбеди беспрекорна удобност во текот на целиот ден. Она што е клучно кога се во прашање патиките е тоа што во секој од моделите има вградено гумена влошка во средниот дел која овозможува дополнителна подршка и ја намалува шансата за повреда.

Сигурни сме дека новата adidas колекција ќе ги освои срцата на сите, а вие бидете помеѓу првите и зграбете го омилениот модел во најблиската Sport Reality продавница или погледнете ја понудата ОВДЕ.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

05.
May.
2020.
Новости
Sport Reality ги информира сите љубители на спортската облека и обувки дека повторно можат да ги посетат некои од нашите продавници и уживаат во купувањето н...
15.
Apr.
2020.
Новости
о пресрет на топлите денови, Sport Reality ги носи најинтересните модели на добро познатите брендови како што се adidas, Puma, New Balance, Lonsdale, Slazeng...
string(0) ""
string(0) ""