Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas DURAMO SL
adidas

adidas DURAMO SL

Код на производ: H04631
Šifra proizvođača: LRN15
Prosečna ocena:
5
1 glas
1 ocena
1
(Oceni)
adidas DURAMO SL SHOES се женски патики кои се подготвени да го следат вашето темпо дури и кога ќе го промените правецот на спортување. Наменети првенствено за трчање, овие лесни патики можете да ги носите на патеки за трчање, во теретана или кога тренирате на отворено.  Дознај повеќе
3.388 MKD
3.388 MKD
2.372 MKD
Заштеда: 1.016 MKD
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36 2/3 22.5
 • 5 38 23.5
 • 5- 38 2/3 24
 • 6 39 1/3 24.5
 • 6- 40 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Женски
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Колекција Performance

adidas DURAMO SL SHOES се женски патики кои се подготвени да го следат вашето темпо дури и кога ќе го промените правецот на спортување. Наменети првенствено за трчање, овие лесни патики можете да ги носите на патеки за трчање, во теретана или кога тренирате на отворено. Горниот дел е направен од мрежа што пропушта воздух и им помага на нозете да останат суви и разладени. Средниот ѓон е лесен, флексибилен и нежно исполнет за да ги обезбеди потребните удобности на стапалата. Гумениот ѓон допира на површината, стабилен е и ви овозможува долго време да ги носите патиките.

Спецификации:

 • Повеќенаменски женски патики
 • Цел: трчање, тренинг
 • Горен дел: мрежа
 • Подлога: OrthoLite®
 • Ѓон: гума
 • Код на производ: H04631
ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


Повеќе за Sport&Bonus програмата.

Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

Повеќе за Условите за купување.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики GZ3430
2.488 MKD
Големина
3-
4
4-
5
5-
6
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики LTF241F105-92
1.854 MKD
Заштеда 40%
3.090 MKD
Големина
36
37
38
39
40
41
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики DZ5394-100
5.262 MKD
Заштеда 15%
6.190 MKD
Големина
6
6.5
7
7.5
8
8.5
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Патики FD6454-003
4.311 MKD
Заштеда 10%
4.790 MKD
Големина
7.5
8
8.5
9
9.5
10
11
12
Помош