Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
adidas ADILETTE
adidas ADILETTE
adidas ADILETTE
adidas ADILETTE
adidas ADILETTE
adidas ADILETTE
adidas ADILETTE
adidas ADILETTE
adidas ADILETTE
adidas ADILETTE
adidas

adidas ADILETTE

Код на производ: GZ5920
Šifra proizvođača: LUT49
adidas ADILETTE се унисекс папучи погодни за туширање после пливање. Додадете иконски изглед на вашиот стил со препознатливите три линии кои ги носат женските папучи на adidas ADILETTE. Овие удобни папучи кои не се лизгаат се направени од материјал кој брзо се суши. Подножје од облак од пена за чувство на мека удобност при секој чекор и издржлив ѓон за одлично држење. adidas ДНК - три препознатливи пруги се сместени на горниот дел, давајќи им автентичен спортски изглед на овие женски папучи. Без разлика дали ги носите покрај базен или додека се туширате по капењето во базен, тие ќе ви овозможат максимална удобност и пријатност. Спецификација: Унисекс папучи Синтетички горен дел Функција 3-Stripes Газиште: Cloudfoam пена. Дознај повеќе
1.688 MKD
1.350 MKD
1.350 MKD
Заштеда: 338 MKD
Извести ме за попуст

Одберете било што од нашиот асортиман, ставете го во корпа и добијте дополнителен 10% попуст на сума над 3 990 ден, дополнителни 15% на сума над 5 990 ден и дополнителни 20% на сума над 7 990 ден. Создадете ваши комбинации и блеснете оваа летото! Целата понуда можете да ја погледнете овде.

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7 40.5 25.5
 • 8 42 26.5
 • 9 43 27.5
 • 10 44.5 28.5
Количина: 1 ПАР
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Папучи
Пол Машки
Возраст За возрасни
Бренд adidas
Намена Lifestyle
Боја Црна
Колекција Sportswear
ПроизведувачAdidas AG Add: Adi-Dassler-Strasse 1, Herzogenaurach Bayern (Bavaria) 91074, Germany
УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb

adidas ADILETTE се унисекс папучи погодни за туширање после пливање. Додадете иконски изглед на вашиот стил со препознатливите три линии кои ги носат женските папучи на adidas ADILETTE. Овие удобни папучи кои не се лизгаат се направени од материјал кој брзо се суши. Подножје од облак од пена за чувство на мека удобност при секој чекор и издржлив ѓон за одлично држење. adidas ДНК - три препознатливи пруги се сместени на горниот дел, давајќи им автентичен спортски изглед на овие женски папучи. Без разлика дали ги носите покрај базен или додека се туширате по капењето во базен, тие ќе ви овозможат максимална удобност и пријатност.
Спецификација:

 • Унисекс папучи
 • Синтетички горен дел
 • Функција 3-Stripes
 • Газиште: Cloudfoam пена

 • ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


  Повеќе за Sport&Bonus програмата.

  Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

  Повеќе за Условите за купување.

  Слични производи

  Помош