Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
Nike Court Vision Alta
Nike Court Vision Alta
Nike Court Vision Alta
Nike Court Vision Alta
Nike Court Vision Alta
Nike Court Vision Alta
Nike

Nike Court Vision Alta

Код на производ: DM0113-100
Nike Court Vision Alta се женски lifestyle патики со иконски дизајн со модерен пресврт. Овие патики го подигнуваат нивото на квалитетот и модерен дизајн на повисоко ниво. Кожниот горен дел обезбедува удобност и издржливост, додека перфорациите над прстите обезбедуваат добро дишење и на тој начин ги одржуваат вашите стапала свежи. Подигнатиот среден ѓон од пена обезбедува совршена удобност и леснотија на движење. Ултра-засилениот јазик е исклучително мек и совршено се вклопува, а уникатната геометрија на петицата обезбедува модерен изглед и удобност. Гумениот ѓон, покрај одличното држење, обезбедува и издржливост на овие патики. Облечете ги овие модерни патики, со суптилен спортски стил, совршени за комбинирање со која било облека и започнете да го запознавате новиот ден. Спецификација: Женски lifestyle патики Кожен горен дел Врвки Плиток профил Перфорации Подигнат среден ѓон Ултра засилен јазик Лого на Nike Гумен ѓон. Дознај повеќе
6.190 MKD
6.190 MKD
4.952 MKD
Заштеда: 1.238 MKD
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24.5
 • 8 39 25
 • 8.5 40 25.5
 • 9 40.5 26
 • 9.5 41 26.5
 • 10 42 27
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Женски
Намена Lifestyle
Бренд Nike
Возраст За возрасни

Nike Court Vision Alta се женски lifestyle патики со иконски дизајн со модерен пресврт. Овие патики го подигнуваат нивото на квалитетот и модерен дизајн на повисоко ниво. Кожниот горен дел обезбедува удобност и издржливост, додека перфорациите над прстите обезбедуваат добро дишење и на тој начин ги одржуваат вашите стапала свежи. Подигнатиот среден ѓон од пена обезбедува совршена удобност и леснотија на движење. Ултра-засилениот јазик е исклучително мек и совршено се вклопува, а уникатната геометрија на петицата обезбедува модерен изглед и удобност. Гумениот ѓон, покрај одличното држење, обезбедува и издржливост на овие патики. Облечете ги овие модерни патики, со суптилен спортски стил, совршени за комбинирање со која било облека и започнете да го запознавате новиот ден.
Спецификација:

 • Женски lifestyle патики
 • Кожен горен дел
 • Врвки
 • Плиток профил
 • Перфорации
 • Подигнат среден ѓон
 • Ултра засилен јазик
 • Лого на Nike
 • Гумен ѓон

 • ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


  Повеќе за Sport&Bonus програмата.

  Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

  Повеќе за Условите за купување.

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:7
  Патики DV5457-005
  2.967 MKD
  Заштеда 15%
  3.490 MKD
  Големина
  11.5
  12.5
  13C
  1Y
  1.5Y
  2Y
  2.5Y
  3Y
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики MR530RE
  5.272 MKD
  Заштеда 20%
  6.590 MKD
  Големина
  4.5
  5
  5.5
  6.5
  7
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики WS327MF
  6.201 MKD
  Заштеда 10%
  6.890 MKD
  Големина
  8.5
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1071A091-003
  3.752 MKD
  Заштеда 20%
  4.690 MKD
  Големина
  7
  7.5
  8
  8.5
  9
  9.5
  10
  10.5
  Помош