Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas Sport Optimist Sun Logo
adidas

adidas Sport Optimist Sun Logo

Код на производ: IC7788
Šifra proizvođača: ECE73
adidas Sport Optimist Sun Logo е машка lifestyle маица погодна за секоја пригода. Изработен е од исклучително лесен, удобен и пријатен памук кој ќе ви овозможи максимална удобност во текот на целиот ден.. Дознај повеќе
1.688 MKD
1.182 MKD
1.182 MKD
Заштеда: 506 MKD
Извести ме за попуст

Одберете било што од нашиот асортиман, ставете го во корпа и добијте дополнителен 10% попуст на сума над 3 990 ден, дополнителни 15% на сума над 5 990 ден и дополнителни 20% на сума над 7 990 ден. Создадете ваши комбинации и блеснете оваа летото! Целата понуда можете да ја погледнете овде.

Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Количина: 1 КОМ
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Маица
Пол Машки
Возраст За возрасни
Бренд adidas
Намена Lifestyle
Боја Црвена
Колекција Sportswear
ПроизведувачAdidas AG Add: Adi-Dassler-Strasse 1, Herzogenaurach Bayern (Bavaria) 91074, Germany
УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb

adidas Sport Optimist Sun Logo е машка lifestyle маица погодна за секоја пригода. Изработен е од исклучително лесен, удобен и пријатен памук кој ќе ви овозможи максимална удобност во текот на целиот ден.

Лесниот материјал и опуштениот крој ќе придонесат за вашето подобро расположение во топлите летни денови, без разлика дали вежбате во него или шетате низ градот. Маичката е со кратки ракави со ребреста арматура околу вратот што го спречува влечењето на маицата и го продолжува нејзиниот век. Масивната графика на adidas јасно ја истакнува вашата спортска посветеност и љубов кон брендот. Практично е за целодневна облека и одлично се вклопува во приказната за урбан, опуштен стил на облекување. Нашите производи од памук поддржуваат поодржливо одгледување памук. Спецификација:
 • Машка маица – lifestyle
 • Краток ракав
 • Масивна adidas графика
 • Засилена јака

 • ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


  Повеќе за Sport&Bonus програмата.

  Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

  Повеќе за Условите за купување.

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица IW2634
  Цена 1.688 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица KRA243F807-92
  Цена 1.190 MKD
  Големина
  L
  M
  S
  XL
  XS
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица KRA243M808-01
  Цена 1.190 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица KRA243M803-62
  Цена 1.090 MKD
  Големина
  2XL
  L
  M
  XL
  Помош