Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
Nike Sportswear Club Fleece
Nike Sportswear Club Fleece
Nike Sportswear Club Fleece
Nike Sportswear Club Fleece
Nike Sportswear Club Fleece
Nike Sportswear Club Fleece
Nike

Nike Sportswear Club Fleece

Код на производ: DQ5802-010
Изработени од меко руно, женските шорцеви lifestyle, Nike Sportswear Club Fleece се омилени поради нивната удобност и доследното вклопување. Дизајнирани да се комбинираат со вашите омилени маици, овие опуштени шорцеви нудат супер меко чувство. Ткаенината од руно обезбедува удобно, познато чувство и удобно вклопување на кое можете да се враќате одново и одново. Полубрусен за дополнителна топлина и мекост, тој е идеален слој за пониски температури. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви, телефон и ладни раце. Спецификација: Relaxed fit Средно длабок струк Еластичен прилагодлив појас Странични џебови Машинско перење Состав: 80% памук, 20% полиестер. Дознај повеќе
3.490 MKD
2.443 MKD
2.443 MKD
Заштеда: 1.047 MKD
Извести ме за попуст

Специјалната колекција FLEECE е направена од најквалитетни материјали прилагодени да дадат најдобри резултати. Материјалите се флексибилни, исполнети со лесен слој од пена со цел да го блокираат студениот воздух за да се задржи топлината на телото што е можно подолго во зимски услови. Сите FLEECE модели погледнете ги ТУКА.

Одберете било што од нашиот асортиман, ставете го во корпа и добијте дополнителен 10% попуст на сума над 3 990 ден, дополнителни 15% на сума над 5 990 ден и дополнителни 20% на сума над 7 990 ден. Создадете ваши комбинации и блеснете оваа летото! Целата понуда можете да ја погледнете овде.

Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M M
 • L L
Количина: 1 КОМ
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Шорцеви
Пол Женски
Возраст За возрасни
Бренд Nike
Намена Lifestyle
Боја Црна
ПроизведувачNike European Operations Netherlands B.V. Colosseum 1 Hilversum, Noord-Holland, 1213 NL The Netherlands
УвозникSport Vision Doo, Bani 75, Zagreb

Изработени од меко руно, женските шорцеви lifestyle, Nike Sportswear Club Fleece се омилени поради нивната удобност и доследното вклопување. Дизајнирани да се комбинираат со вашите омилени маици, овие опуштени шорцеви нудат супер меко чувство. Ткаенината од руно обезбедува удобно, познато чувство и удобно вклопување на кое можете да се враќате одново и одново. Полубрусен за дополнителна топлина и мекост, тој е идеален слој за пониски температури. Џебовите овозможуваат брзо складирање на клучеви, телефон и ладни раце. Спецификација:

 • Relaxed fit
 • Средно длабок струк
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Странични џебови
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


  Повеќе за Sport&Bonus програмата.

  Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

  Повеќе за Условите за купување.

  Слични производи

  Помош