Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2490 ден.
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas GRAND COURT K
adidas

adidas GRAND COURT K

Код на производ: EF0101
adidas Grand Court K се детски lifestyle патики наменети за девојчиња. Инспирирани се од ретро дизајнот и стилот од 70-тите години на минатиот век. Тие се дизајнирани за да се носат секој ден и да одговараат на сите потреби. Подетално
2.488 MKD
2.488 MKD
2.239 MKD
Заштеда: 249 MKD
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3- 36 22
 • 4 36,5 22,5
 • 4- 37,5 23
 • 5 38 23,5
 • 5- 38,5 24
 • 6 39,5 24,5
 • 6- 40 25
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-девојчиња
Намена Тенис
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)

adidas Grand Court K се детски lifestyle патики наменети за девојчиња.

Инспирирани се од ретро дизајнот и стилот од 70-тите години на минатиот век.

Тие се дизајнирани за да се носат секој ден и да одговараат на сите потреби.

Горниот дел е изработен од синтетичка кожа, што ја прави патиката удобна, издржлива и лесна за одржување.

Линиите adidas на синтетичкиот горен дел го истакнуваат автентичниот спортски изглед.

Девојчињата едноставно го обожаваат овој модел поради големата удобност и привлечен спортски дизајн.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Плиток профил / врзување
 • Горен дел од синтетичка кожа
 • Гумен ѓон
 • За девојчиња
 • Боја: Бела
 • Шифра на артикл: EF0101
Големина ЕУ големина Големина во cm
10-K 28.5 17
11K 29 17,5
11-K 30 18
12K 30,5 18,3
12-K 31 18.7
13K 31,5 19
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33,5 20,3
2 34 20,7
2- 35 21
3 35,5 21,5
3- 36 22
4 36,5 22,5
4- 37,5 23
5 38 23,5
5- 38,5 24
6 39,5 24,5
6- 40 25
10K 28 16,5

Остави коментар

Trenutno nema komentara
ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.

 

Повеќе за Sport&Bonus програмата.

Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

Повеќе за Условите за купување.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Патики S24053
1.588 MKD
Големина
4K
4-K
5K
5-K
6K
6-K
7K
7-K
8K
8-K
9K
9-K
10K
10-K
11K
11-K
12K
12-K
13K
13-K
Sačuvano u omiljne
Патики FZ3510
2.488 MKD
Големина
10K
10-K
11K
11-K
12K
12-K
13K
13-K
1
1-
2
2-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
Sačuvano u omiljne
Патики S24050
1.888 MKD
Големина
10K
10-K
11K
11-K
12K
12-K
13K
13-K
1
1-
2
2-
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
Sačuvano u omiljne
Патики S24059
1.588 MKD
Големина
4K
4-K
5K
5-K
6K
6-K
7K
7-K
8K
8-K
9K
9-K
10K
10-K
11K
11-K
12K
12-K
13K
13-K
Помош