Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2490 ден.
adidas TERREX AX3 GTX
adidas TERREX AX3 GTX
adidas TERREX AX3 GTX
adidas TERREX AX3 GTX
adidas TERREX AX3 GTX
adidas TERREX AX3 GTX
adidas TERREX AX3 GTX
adidas TERREX AX3 GTX
adidas TERREX AX3 GTX
adidas TERREX AX3 GTX
adidas

adidas TERREX AX3 GTX

Код на производ: EG6164
adidas TERREX AX3 GTX се машки патики за планинарење дизајнирани за сите временски услови. Тие ве поддржуваат во сите спортски авантури и одговараат на сите предизвици што ги поставувате пред нив. Дознај повеќе

 Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 70%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

Големини EU
Големини
Големини CM
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За возрасни

adidas TERREX AX3 GTX се машки патики за планинарење дизајнирани за сите временски услови.

Тие ве поддржуваат во сите спортски авантури и одговараат на сите предизвици што ги поставувате пред нив.

Тие се многу удобни, издржливи и лесни и нема да ве оптоваруваат во текот на целиот ден.

Современиот дизајн е комбиниран со врвни перформанси и квалитет.

Дождот и лошите временски услови не се никаков проблем.

Горниот дел од патиките е изработен од мрежа и синтетички материјал и е исклучително отпорен на оштетување.

Мембраната GORE-TEX помага да ги одржувате нозете суви, а структурата на мрежата овозможува постојана циркулација на воздухот.

Гумениот ѓон добро се прилагодува на нерамен терен и спречува лизгање.

Лесната пена EVA носи дополнителна удобност и стабилност.

Овие патики се врвен избор за сите вас кои сакаат планинарење, но и долги прошетки во природа.

Спецификации:

  • Машки патики за планинарење

  • Горен дел: мрежа и синтетички материјал со водоотпорна мембрана GORE-TEX

  • Лесна средна влошка EVA

  • Врзување со врвки

  • Гумен ѓон

  • Прикажана боја: портокалова

  • Шифра на артикл: EG6164

Големина ЕУ големина Големина во cm
6 39.5 24.5
6- 40 25
7 40.5 25.5
7- 41.5 26
8 42 26.5
8- 42.5 27
9 43.5 27.5
9- 44 28
10 44.5 28.5
10- 45.5 29
11 46 29.5
11- 46.5 30
12 47.5 30.5
12- 47.5 30.5
13 48.5 31.5
13- 49.5 32
14 50 32.5
14-
15

Остави коментар

Trenutno nema komentara
ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


Повеќе за Sport&Bonus програмата.

Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

Повеќе за Условите за купување.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Патики DO5894-161
2.690 MKD
Големина
5C
6C
7C
8C
9C
10C
Sačuvano u omiljne
Патики DO5891-161
3.090 MKD
Големина
12C
12.5
13C
1Y
1.5Y
2.5Y
3Y
Sačuvano u omiljne
Патики BQ5453-014
2.090 MKD
Големина
5C
6C
7C
8C
9C
10C
Sačuvano u omiljne
Патики DO5889-161
3.690 MKD
Големина
3.5Y
4Y
4.5Y
5Y
5.5Y
6Y
6.5Y
Помош