Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2490 ден.
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas TERREX SWIFT R2 GTX
adidas

adidas TERREX SWIFT R2 GTX

Код на производ: CM7492
adidas TERREX SWIFT R2 GORE-TEX HIKING SHOES се машки outdoor патики со прилагодлив дизајн.. Дознај повеќе
8.688 MKD
8.688 MKD
6.950 MKD
Заштеда: 1.738 MKD
Извести ме за попуст

 Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 70%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

Големини EU
Големини
Големини CM
  • 8- 42.5 27
  • 11 46 29.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни

adidas TERREX SWIFT R2 GORE-TEX HIKING SHOES се машки outdoor патики со прилагодлив дизајн.

Наменети се да се носат во променливи услови. Овие патики се идеални за планински патеки.

Лесната мрежа на горниот дел со синтетика е надополнета со водоотпорна мембрана GORE-TEX за оптимална заштита на стапалото.

Средниот дел на патиката е исполнет со пена EVA за удобност, додека ѓонот е направен од издржлива гума што добро се прилагодува на разни подлоги.

Спецификации:

  • Мрежест и синтетички горен дел
  • Систем за брзо врзување
  • Водоотпорна постава GORE-TEX®
  • Обликувана подлога
  • EVA пена за удобност
  • Гумен ѓон
  • Боја: црна
  • Код на производ: CM7492
Големина ЕУ големина Големина во cm
5- 38.5 24
6 39.5 24.5
6- 40 25
7 40.5 25.5
7- 41.5 26
8 42 26.5
8- 42.5 27
9 43.5 27.5
9- 44 28
10 44.5 28.5
10- 45.5 29
11 46 29.5
11- 46.5 30
12 47.5 30.5
12- 47.5 30.5
13- 49.5 32
14-

Остави коментар

Trenutno nema komentara
ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


Повеќе за Sport&Bonus програмата.

Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

Повеќе за Условите за купување.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Патики DO5894-161
2.690 MKD
Големина
5C
6C
7C
8C
9C
10C
Sačuvano u omiljne
Патики DO5891-161
3.090 MKD
Големина
12C
12.5
13C
1Y
1.5Y
2.5Y
3Y
Sačuvano u omiljne
Патики BQ5453-014
2.090 MKD
Големина
5C
6C
7C
8C
9C
10C
Sačuvano u omiljne
Патики DO5889-161
3.690 MKD
Големина
3.5Y
4Y
4.5Y
5Y
5.5Y
6Y
6.5Y
Помош