Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
KANDER Spider
KANDER Spider
KANDER Spider
KANDER Spider
KANDER Spider
KANDER Spider
KANDER Spider
KANDER Spider
KANDER Spider
KANDER Spider
KANDER

KANDER Spider

Код на производ: KAF213M155-01
Kander SPIDER се машки зимски чевли дизајнирани да бидат вашиот прв избор кога ќе дојдат студени и влажни денови. Каде ѝ да одите, овие чевли ќе бидат вашиот прв и вистински избор. Бидејќи се водоотпорни и удобни. Дознај повеќе
5.590 MKD
5.590 MKD
3.354 MKD
Заштеда: 2.236 MKD
Извести ме за попуст
 • 40
 • 41
 • 43
 • 44
 • 45
 • 46
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Кондури
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд KANDER
Возраст За возрасни

Kander SPIDER се машки зимски чевли дизајнирани да бидат вашиот прв избор кога ќе дојдат студени и влажни денови.Каде и да одите, овие чевли ќе бидат вашиот прв и вистински избор. Бидејќи се водоотпорни. И затоа што се удобни. Покрај тоа, тие се издржливи. И тие изгледаат одлично и му даваат на вашата комплетна облека совршен урбан стил. Да! Сето ова се машки зимски чевли Kander SPIDER. Нивниот горен дел, изработен од мека школка, е водоотпорен, а како што кажува и името на материјалот, од една страна е цврст и издржлив за да ви обезбеди заштита од влага, ветер и студ, додека од друга страна е мек. и удобно за носење. Посебен впечаток на овие обувки им дава шарата со пајак од страните. Високиот отвор околу глуждот е поставен, така што ви овозможува удобност и мекост, а на неговата задна страна има јазиче за влечење за полесно облекување чевли. Пената од филон во средниот ѓон ви дава лесно амортизирање, а гумениот ѓон е дизајниран да го минимизира лизгањето на влажен терен. Со машките зимски чевли Kander SPIDER подготвени сте да ја дочекате зимата, дождот и снегот.
Спецификација:

 • Машки зимски чевли
 • Полудлабок профил
 • Врвки
 • Водоотпорен горен дел од мека обвивка и полиуретан
 • Филон среден ѓон
 • Гумен ѓон

 • Големина ЕУ големина Големина во cm
  40
  41
  42
  43
  44
  45
  46
  47
  48
  40.5
  41.5
  42.5
  43.5
  44.5
  45.5
  46.5
  47.5
  39
  39.5
  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


  Повеќе за Sport&Bonus програмата.

  Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

  Повеќе за Условите за купување.

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Кондури BQ5374-700
  2.303 MKD
  Заштеда 30%
  3.290 MKD
  Големина
  5C
  6C
  7C
  8C
  9C
  Sačuvano u omiljne
  Кондури SLF223M203-01
  2.397 MKD
  Заштеда 70%
  7.990 MKD
  Големина
  41
  42
  43
  44
  45
  46
  Sačuvano u omiljne
  Кондури SLF223M202-01
  2.596 MKD
  Заштеда 60%
  6.490 MKD
  Големина
  41
  42
  43
  44
  45
  46
  Sačuvano u omiljne
  Кондури LTF223G100-03
  2.583 MKD
  Заштеда 30%
  3.690 MKD
  Големина
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  Помош