Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
adidas Duramo 10
adidas Duramo 10
adidas Duramo 10
adidas Duramo 10
adidas Duramo 10
adidas Duramo 10
adidas Duramo 10
adidas Duramo 10
adidas Duramo 10
adidas Duramo 10
adidas

adidas Duramo 10

Код на производ: GX0715
Од утринските тренинзи во теретана, преку секојдневните обврски до вечерните излегувања со пријателите, adidas Duramo 10 женските патики за трчање истовремено ќе ви дадат удобност и стил. Комбинирајте ги со вашите омилени шорцеви за трчање, за врвни спортски и рекреативни вибрации. Дознај повеќе
3.688 MKD
3.688 MKD
2.213 MKD
Заштеда: 1.475 MKD
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 4 36.5
 • 4- 37.5
 • 5 38
 • 5- 38.5
 • 6 39.5
 • 6- 40
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Женски
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За возрасни

Од утринските тренинзи во теретана, преку секојдневните обврски до вечерните излегувања со пријателите, adidas Duramo 10 женските патики за трчање истовремено ќе ви дадат удобност и стил. Комбинирајте ги со вашите омилени шорцеви за трчање, за врвни спортски и рекреативни вибрации. Мрежестиот горен дел ѝм помага на вашите стапала да останат свежи и суви, додека исклучително лесните перничиња го штитат секој ваш чекор. adidas Duramo 10 женските патики за трчање се направени од рециклирани материјали, како дел од амбицијата да се стави крај на пластичниот отпад.

Спецификација:

 • Плиток профил
 • Врзување
 • Мрежесто горниште
 • Потпорни слоеви без шевови
 • Мека потпетица
 • LIGHTMOTION удобност
 • Гумен ѓон
Големина ЕУ големина Големина во cm
3
3-
4
4-
5
5-
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


Повеќе за Sport&Bonus програмата.

Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

Повеќе за Условите за купување.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Патики GW6434
3.441 MKD
Заштеда 25%
4.588 MKD
Големина
4
4-
5
5-
6
6-
7
Sačuvano u omiljne
Патики CD7782-009
3.672 MKD
Заштеда 20%
4.590 MKD
Големина
4Y
5.5Y
6Y
6.5Y
7Y
Sačuvano u omiljne
Патики GX4694
3.666 MKD
Заштеда 25%
4.888 MKD
Големина
3-
4
4-
5
5-
6
6-
Sačuvano u omiljne
Патики CD7783-009
3.112 MKD
Заштеда 20%
3.890 MKD
Големина
11C
12C
12.5
13C
1Y
1.5Y
2.5Y
3Y
Помош