Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE Court Borough Low 2
NIKE

NIKE Court Borough Low 2

Код на производ: BQ5448-200
Nike Court Borough Low 2 се патики за тинејџери. Ретро дизајнот инспириран од кошарката носи удобност и елегантен спортски стил. Горниот дел е изработен од природна кожа, синтетика и текстил, издржлив е и лесен за одржување. Дознај повеќе
3.390 MKD
3.390 MKD
2.373 MKD
Заштеда: 1.017 MKD
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5Y 35.5
 • 4Y 36
 • 4.5Y 36.5
 • 5Y 37.5 23,5
 • 5.5Y 38
 • 6Y 38.5 24,1
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)

Nike Court Borough Low 2 се патики за тинејџери. Ретро дизајнот инспириран од кошарката носи удобност и елегантен спортски стил. Горниот дел е изработен од природна кожа, синтетика и текстил, издржлив е и лесен за одржување. Перфорираната текстура на горниот дел овозможува оптимална циркулација на воздухот, додека гумениот ѓон добро се прилепува на различни површини. Се одликуваат со едноставен, класичен дизајн, кој може лесно да се вклопи во секој вид на гардероба и во сите прилики.

Спецификација:

 • Патики за момчиња
 • Плиток профил
 • Горен дел од вистинска, синтетичка кожа и текстил
 • Врзување со врвки
 • Гумен ѓон
Големина ЕУ големина Големина во cm
10.5
11C
11.5
12C 29.5 18
12.5
13C
13.5
1Y
1.5Y
2Y 33.5 21
2.5Y
3Y
3.5Y
4Y
4.5Y
5Y 37.5 23,5
5.5Y
6Y 38.5 24,1
6.5Y
7Y
ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


Повеќе за Sport&Bonus програмата.

Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

Повеќе за Условите за купување.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Патики GW6434
3.441 MKD
Заштеда 25%
4.588 MKD
Големина
4
4-
5
5-
6
6-
7
Sačuvano u omiljne
Патики CD7782-009
3.672 MKD
Заштеда 20%
4.590 MKD
Големина
4Y
5.5Y
6Y
6.5Y
7Y
Sačuvano u omiljne
Патики GX4694
3.666 MKD
Заштеда 25%
4.888 MKD
Големина
3-
4
4-
5
5-
6
6-
Sačuvano u omiljne
Патики CD7783-009
3.112 MKD
Заштеда 20%
3.890 MKD
Големина
11C
12C
12.5
13C
1Y
1.5Y
2.5Y
3Y
Помош