Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
ELLESSE Ninna
ELLESSE Ninna
ELLESSE Ninna
ELLESSE Ninna
ELLESSE Ninna
ELLESSE Ninna
ELLESSE Ninna
ELLESSE Ninna
ELLESSE

ELLESSE Ninna

Код на производ: ELA203F514-10
Ellesse NINNA јакната е најудобната јакна оваа зима, дизајнирана за скијање или snowboarding. Топла, обложена зимска јакна која ви ја нуди сета потребна функционалност и удобност на белите падини. Оваа јакна е одличен избор за зимски активности и градски прошетки. NINNA јакната е направена од издржливи, водоотпорни и прозрачни материјали со многубројни џебови за безбедно складирање на вашите ситници. Спецификација: Женска јакна за скијање Материјалот обезбедува удобност и топлина Патент и странични џебови Капуљача Јакната има неколку џебови, вклучително и џеб на градите за ски карта Нуди одлична изолација и заштита од различни временски услови Отпорност на вода: 10000 мм Материјал: 100% полиестер Боја: бела/сина/црвена Код на производ: ELA203F514-10. Дознај повеќе
7.990 MKD
7.990 MKD
3.196 MKD
Заштеда: 4.794 MKD
Извести ме за попуст
 • S
 • M
 • L
 • XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Основна поделба Текстил
Пол Женски
Намена Скијање
Бренд ELLESSE
Возраст За возрасни

Ellesse NINNA јакната е најудобната јакна оваа зима, дизајнирана за скијање или snowboarding. Топла, обложена зимска јакна која ви ја нуди сета потребна функционалност и удобност на белите падини. Оваа јакна е одличен избор за зимски активности и градски прошетки. NINNA јакната е направена од издржливи, водоотпорни и прозрачни материјали со многубројни џебови за безбедно складирање на вашите ситници.
Спецификација:

 • Женска јакна за скијање
 • Материјалот обезбедува удобност и топлина
 • Патент и странични џебови
 • Капуљача
 • Јакната има неколку џебови, вклучително и џеб на градите за ски карта
 • Нуди одлична изолација и заштита од различни временски услови
 • Отпорност на вода: 10000 мм
 • Материјал: 100% полиестер
 • Боја: бела/сина/црвена
 • Код на производ: ELA203F514-10

 • Големина ЕУ големина Големина во cm
  2XS 2XS
  XS XS
  S S
  M M
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  LG
  MD
  SM
  YLG
  YMD
  YSM
  YXL
  1X
  2X
  3X
  NS
  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


  Повеќе за Sport&Bonus програмата.

  Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

  Повеќе за Условите за купување.

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Јакна DX1798-010
  7.133 MKD
  Заштеда 30%
  10.190 MKD
  Големина
  S
  M
  L
  XL
  2XL
  Sačuvano u omiljne
  Јакна STA223F507-01
  4.794 MKD
  Заштеда 40%
  7.990 MKD
  Големина
  XS
  S
  M
  Sačuvano u omiljne
  Јакна STA223M511-66
  5.454 MKD
  Заштеда 40%
  9.090 MKD
  Големина
  S
  M
  L
  XL
  2XL
  Sačuvano u omiljne
  Јакна 849406-01
  5.173 MKD
  Заштеда 30%
  7.390 MKD
  Големина
  S
  M
  L
  Помош