Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2990 ден.
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE Sportswear Club Fleece
NIKE

NIKE Sportswear Club Fleece

Код на производ: DD7473-690
Nike Sportswear Club Fleece детскиот дуксер за тинејџери може да се комбинира практично со секое парче облека.. Дознај повеќе
2.790 MKD
2.790 MKD
1.953 MKD
Заштеда: 837 MKD
Извести ме за попуст

Специјалната колекција FLEECE е направена од најквалитетни материјали прилагодени да дадат најдобри резултати. Материјалите се флексибилни, исполнети со лесен слој од пена со цел да го блокираат студениот воздух за да се задржи топлината на телото што е можно подолго во зимски услови. Сите FLEECE модели погледнете ги ТУКА.

Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS 7-8г.
 • S 9-10г.
 • M 11-12г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-девојчиња
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За тинејџери (8-14 год.)

Nike Sportswear Club Fleece детскиот дуксер за тинејџери може да се комбинира практично со секое парче облека.

Студени вечери околу камперскиот оган? Време за игра? Дружење со пријателите? Секогаш е вистинското време за овој дуксер бидејќи обезбедува неверојатна мекост и удобност. Поширокиот крој го прави комбинирањето уште полесно, додека еластичните делови на ракавите, крагната и поработ го одржуваат овој дуксер на своето место.
Спецификација:
 • Поширок крој
 • Еластични делови на ракавите и поработ
 • Материјал: 80% памук, 20% полиестер

 • ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  ЕДИНСТВЕНА УСЛУГА

  Први дознајте за сите специјални понуди, попусти, намалувања, роденденски изненадувања и искористете ги сите бенефити кои ги имаат само членовите на Sport&Bonus клубот при купување на online shop-от.


  Повеќе за Sport&Bonus програмата.

  Цената на достава за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден. е бесплатна! За сите нарачки чија вредност е пониска се плаќа 150 ден. за достава. Времето за достава е 5 работни денови. Нарачките креирани во петок и преку викенд се доставуваат наредната недела.

  Повеќе за Условите за купување.

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер SLA241M603-01
  2.795 MKD
  Заштеда 50%
  5.590 MKD
  Големина
  S
  M
  L
  XL
  2XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер SLA241M604-01
  1.895 MKD
  Заштеда 50%
  3.790 MKD
  Големина
  S
  M
  L
  XL
  2XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер LTA241M621-02
  2.093 MKD
  Заштеда 30%
  2.990 MKD
  Големина
  S
  M
  L
  XL
  2XL
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер STA241M611-11
  3.073 MKD
  Заштеда 30%
  4.390 MKD
  Големина
  M
  L
  XL
  Помош