Пребарај ја страната
Нарачај online и заштеди
ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ - при достава и со платежна картичка
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА за нарачки над 2490 ден.
03.03.2021.

ДУКСЕРИ И ТРЕНЕРКИ КОИ ЌЕ ГИ ЗАМЕНАТ ВАШИТЕ ОМИЛЕНИТЕ МОДЕЛИ

Останувањето дома и работењето од дома, се чини дека повеќе од било кога, нè доведе до тоа да ја преферираме спортската облека, особено топлите и меки дуксери и долен дел тренерки. Ова секако не значи дека престанавме да бираме гардероба за секојдневни варијанти, туку дека повеќе внимание посветивме на изборот на нови спортски парчиња облека. Тие се практични и толку популарни затоа што се лесни за комбинирање, а со удобноста што ја даваат, тие се апсолутно незаменливи.

Ви претставуваме дуксери и тренерки од нашата нова колекција кои ќе ги заменат вашите досега омилени модели.

Женски дуксер Nike Sportswear Essential

Зошто нашиот прв избор е овој женски дуксер? Бидејќи има прекрасна нијанса на виолетова боја, привлечен дизајн и функционалност. Направен е од пријатен и мек материјал, кој ја задржува топлината на телото што е особено важно во овој период. Патем, кројот е удобен и кога се движите, и кога седите. Дополнителна предност на дуксерот Nike Sportswear Essential Fleece Pullover е капуљачата.

Доколку сакате комплет, дуксерот можете да го земете со долниот дел тренерки со ист дизајн, кој гарантира целодневна удобност, истовремено ќе уживате во класичниот спортски стил. Без разлика дали ќе ги носите заедно или одделно, двата модели се наша препорака за периодот кој следува.

adidas Essentials Coloblocks - Машки долен дел тренерки

Како да го освежите класичниот модел на овој долен дел тренерки? Овој модел од линијата на аdidas Sportswear е направен од чист памук, што овозможува голема удобност. Кројот кој ја следи линијата на ногата дава доволно простор за лесни движења, џебовите придонесуваат за поголема функционалност, така што сите кои ќе го носат овој долен дел тренеки ќе можат слободно да трчаат или изведуваат било која друга спортска активност.

Тие се наш фаворит затоа што се многу практични и удобни и дизајнирани за сите оние кои се активни, но исто така и за оние кои сакаат да се релаксираат во текот на денот.

Nike Sports Club дуксер за момчиња

Тимот на дизајнери на Nike се потруди да го понуди најдоброто за најмладите и оваа сезона. Овој пат го издвоивме дуксерот Nike Sports Club Big Kids за момчиња - модел кој е направен од памучен материјал и овозможува мекост и удобност, додека поширокиот крој и патентот што се протега по целата должина на предниот дел им дава на момчињата слобода во секоја игра. Овој дуксер можете да го најдете во нашите продавници или да го нарачате online.

Lotto Semplicita комплет за жени  

Во последните неколку сезони, брендот Lotto се истакна со феноменална облека наменета за жени. Секако дека машките колекции се сѐ уште актуелни, но овојпат даваме поголемо внимание на комбинацијата со дуксерот Lotto Semplicita и долниот дел тренерки. Комбинацијата на неутрални и ефективни бои, стандардниот крој и мекоста на материјалот се причините зошто ќе ја обожавате оваа комбинација уште при првото носење.

Машки дуксер Lonsdale Retro Flag

Моделот Lonsdale Retro Flag сигурно ќе се најде на списокот на вашите нови омилени машки дуксери. Нема да го сакаат само мажите, туку ќе го сакаат и жените кои уживаат во удобноста на машката облека. Ако барате квалитетен дуксер за секој ден, овој модел е токму за вас.

adidas Essentials женски тренерки

За сите љубители на тренерки - adidas Essentials во привлечна црвена боја е одличен избор. Станува збор за модел со стандарден крој и класичен дизајн, со препознатливите adidas линии на страните и материјал кој при секакво движење е уште попријатен. Исто како и сите претходни модели, можете да го најдете во нашите продавници или да го нарачате online.

Овозможете си модели кои ќе станат ваши нови фаворити.

 

Тимот на Sport Reality

Остави коментар

Trenutno nema komentara